• نشانی: رشت،پل بوسار، خ بوسار،بعد آزمایشگاه آشتیانی، ساختمان جهان، پلاک ۵۲، واحد ۳
تلفن :  01332129118

فیزیوتراپی چیست؟

Prana-Physiotherapy

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی زیر­شاخه‌­ای از علوم پزشكی است كه در آن درمانگر (فیزیوتراپیست) با استفاده از ابزار و تكنیك‌­هایی به بهبود درد و ناتوانی بیمار، افزایش كیفیت زندگی و همچنین پیش­گیری از بروز مشكلات می‌­پردازد.

ابزارهای فیزیوتراپی به طور عمده به دو گروه مكانیكی و الكتریكی قابل تقسیم هستند. ابزارهای مكانیكی با هدف بازتوانی و انعطاف‌­پذیری عضلات، بهبود دامنه حركتی مفاصل و یا ایجاد كشش در مهره­‌ها استفاده می­‌شوند. ابزارهای الكتریكی نیز با هدف كاهش درد و التهاب، تحریك عصب و عضله، ترمیم بافت، افزایش جریان خون و… كاربرد دارند.

فیزوتراپیست با برقراری ارتباط موثر با بیمار، تنش روانی مشكل را نیز كاهش می‌دهد و از این طریق نیز سعی بر بهبود بیمار دارد.

تكنیك­‌های فیزیوتراپی نیز شامل طیف گسترده‌­ای از مهارت­‌هایی است كه درمانگر با دست، سوزن، تِیپ و یا ابزارهایی دیگر با هدف كاهش درد و التهاب، چسبندگی و گرفتگی، بدراستایی و انعطاف­‌پذیری و … روی بدن بیمار انجام می­‌دهد كه بخشی از این تكنیك­‌ها قابلیت آموزش به بیمار را نیز دارد. علاوه بر این فیزوتراپیست با برقراری ارتباط موثر با بیمار، تنش روانی مشكل را نیز كاهش می‌دهد و از این طریق نیز سعی بر بهبود بیمار دارد. بنابراین فیزیوتراپی با داشتن چنین طیف گسترده‌­ای از روش‌­ها، جایگاه مهمی در حوزه درمان داشته و روز­به­‌روز در حال رشد و توسعه است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *