• نشانی: رشت،پل بوسار، خ بوسار،بعد آزمایشگاه آشتیانی، ساختمان جهان، پلاک ۵۲، واحد ۳
تلفن :  01332129118

چرا باید فیزیوتراپی كنیم؟

Prana Physio

چرا باید فیزیوتراپی كنیم؟

امروزه به علت بیشترشدن مشكلات ناشی از بی تحركی، كم تحركی و وضعیت بدنی نامناسب نوع تغذیه، فشارهای روانی و عوامل متعدد آسیب‌­زا ضرورت درمان‌­هایی همه‌­جانبه، سریع و بدون عوارض به چشم می­‌خورد. در این میان فیزیوتراپی با تكیه بر دانشی نوین و كارآمد راهی مناسب، سریع، آسان و مقرون به صرفه است. در زیر به علل اصلی لزوم انجام فیزیوتراپی می‌­پردازیم.

 • مزمن نشدن مشكلات
  درمان یك مشكل در زمانی‌كه خیلی پیشرفت نكرده است. بسیار راحت‌تر از زمانی است كه پیشرفت كرده و لذا منجر به صرف انرژی، هزینه و وقت كمتری است و راه را برای گزینه‌های سخت و پر هزینه‌ای مانند جراحی می‌بندد.
 • تسریع روند بهبود
  بعد از جراحی یا صدمات مختلف و… روند بهبود با كمك فیزیوتراپی تسریع شده و نتیجه‌ای كه بدون فیزیوتراپی بعد از چند ماه یا چند سال و گاهی هرگز حاصل نمی‌شود با فیزوتراپی به چند هفته یا كمتر تقلیل می‌یابد.
 • پیشگیری
  فیزیوتراپی با روش‌های مختلف مانع بروز مشكل شده و در مراحل اولیه مثل شروع آرتروز یا دیسك مانع شدت گرفتن و ایجاد درد و محدودیت حركتی خواهد شد.

این باور که با درد باید ساخت و زندگی کرد باور درستی نیست. مراجعه برای سلامتی خود و خانواده از تنش های روانی می‌کاهد.

 • جلوگیری از بروز آسیب‌ در نقاط دیگر بدن
  به دلیل یكپارچه بودن سیستم عصبی، عضلانی، اسكلتی معمولن بروز مشكل در یك مفصل یا ناحیه به مرور منجر به ایجاد مشكلات ثانویه در نقاط دیگر بدن خواهد شد. بنابراین درمان به موقع یك عضو از انتقال مشكل به جاهای دیگر جلوگیری خواهد كرد.
 • بازگشت به زندگی روزمره
  درمان یك مشكل، فرد را به چرخه زندگی طبیعی و انجام كارهای مورد علاقه و وظایف شغلی برمی‌گرداند. پر واضح است كه این بازگشت، این‌بار با رعایت اصول سلامتی و با شیوه‌ای جدید است.
 • كاهش تنش و فشار روانی ناشی از درد و مشكل
  چرخه روان-تنی درد با فیزیوتراپی از بین می‌رود. به این معنی كه در زمان بروز درد تنش عصبی افزایش می‌یابد و با كاهش درد تنش عصبی كم می‌شود. به دلیل وجود این چرخه كاهش تنش عصبی مجددن منجر به كاهش درد و نیز مجددن كاهش تنش می‌شود.
 • كاهش فشار از روی اطرافیان
  پر واضح است كه مسبب فشار بر اطرافیان بودن دلخواه هیچ‌كس نیست. پس با درمان به موقع و پیگیرانه خود و اطرافیان‌مان را در چرخه آرامش، سلامتی و بهداشت روان-تنی قرار دهیم.

 

ما در فیزیوتراپی پرانا تمام تلاشمان را برای بهبود شما به کار خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *